Android Timelapse Video

Android Timelapse Video

Hızlandırılmış video anlamına gelen Timelapse videolar hazırlamak isteyen kullanıcılar, Android’de Timelapse video nasıl oluşturulur? sorusunun yanıtını merak ediyorlar.

Android Timelapse Video

Bu yazıda Timelapse videoları nasıl çekeceğinizi veya halihazırda bulunan bir videoyu nasıl Timelapse yapabileceğinizi inceleyeceğiz.

Android’de Dahili Kamerayla Timelapse Video Çekmek

Dahili Android kamerasıyla Timelapse video çekmek için HTC, LG veya Samsung bir telefonunuzun olması gerekir. Bu markalar Timelapse özelliğini yerleşik bir özellik olarak sunmaktadırlar. Bunun için yapmanız gereken tek şey belirtilen markalardaki bir cihazın kamerasını açmak, video moduna geçmek ve videonun çekim modunu Timelapse olarak ayarlamaktır. Böylelikle dahili kameranızla Timelapse videolar çekebilirsiniz.

Normal Bir Videoyu Timelapse Videoya Dönüştüren Programlar

Cihazınız belirttiğimiz markalardan değilse ve bu nedenle Timelapse özelliğini kameranızda bulamıyorsanız, o zaman normal olarak çektiğiniz videoları bazı programlar aracılığıyla Timelapse videoya dönüştürme imkanınız olduğunu söylemeliyiz. Bu programlar ise;

Microsoft Hyperlapse Mobile,
Time Lapse Camera,
Framelapse,
Lapse It,
Superlapse uygulamalarıdır.

Bu uygulamaları Google Play marketinde bulabilir ve cihazınıza yükleyerek size sundukları zaman atlamalı video düzenleme özelliğini deneyebilirsiniz.

Microsoft Hyperlapse Mobile

Microsoft Corporation Photography tarafından geliştirilen Microsoft Hyperlapse Mobile, Google Play’de en yüksek beğeniye sahip uygulamalardan birisidir. Android 4.4 Kitkat veya Android 5.0 Lollipop üzerindeki sürümlerde kullanabileceğiniz bu uygulama 1080p çözünürlükte kayıt fırsatı da sunuyor.

Programın ön plana çıkan özellikleri arasında hız zamanlarını seçebilme, herhangi bir videoyu Android’den iç aktarma ve hiper hızlandırılmış videoya dönüştürebilmektir. Ayrıca videolarınızı oluşturduktan ve düzenledikten sonra HD çözünürlükle SD karta kayıt yapabilir ve birçok sosyal medyada zahmetsizce videolarınızı paylaşabilirsiniz.

Time Lapse Camera

Google Play’de en yüksek puana sahip bir diğer uygulama Time Lapse Camera uygulamasıdır. Timelapse videolarınızı bu uygulama üzerinde oluşturabilir ve tek bir tıklamayla Youtube’daki hesabınızda yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sezgisel ve basit arayüze sahip olan Time Lapse Camera uygulamasında Timelapse videolarınızı kolay bir şekilde çekebilir veya düzenleyebilirsiniz. Ayrıca uygulama size videolarınıza müzik ekleyebilme ayrıcalığı da sunuyor. Bu ücretsiz kullanımla kalite kaybı yaşamadan Timelapse özellikli videolarınızı birkaç adımda oluşturabilirsiniz.

Android, Timelapse, Video