Atmos

Dolby Atmos – 2

Dolby Atmos sistemde yukarı bakan veya tavana monte hoparlörler işin anahtarıdır. Bir Dolby Atmos sisteminde, 5.1.2 sistemi beş adet normal hoparlör, bir subwoofer ve iki adet yukarıya dönük hoparlör bulunan bir ses sistemidir. 7.1.4 sistem, yedi normal hoparlör, bir subwoofer ve dört adet yukarıya bakan hoparlörden oluşur.

Atmos Teknolojisi

Bununla birlikte, Dolby Atmos’dan yararlanmak için mutlaka bir surround ses sistemine ihtiyacınız yoktur. Tavandan ses çıkaran Dolby Atmosfable ses çubuğu satın alabilirsiniz. Bu, tam surround ses hoparlör kurulumu ile aynı deneyimi üretmez, ancak Dolby Atmos hilelerinden bazılarını kullanır.

Dolby Atmos Listesi

Dolby sitesi, Dolby At mos özellikli ses ve Dolby Vision HDR ile yayınlanan filmlerin bir listesini yayınlıyor. Listeye bakmak için tıklayınız. Bu listede sadece filmler var, ancak diğer içerik türleri de At mos’yi destekliyor. Örneğin, Game of Thrones’in Blu-ray sürümü, Dolby A tmos sesini içeren ilk televizyon şovudur. Bazı video oyunları da Dolby Atmos sesini destekliyor.

Bununla birlikte, Dolby Atmo sfable ses sistemi, tipik bir surround ses sistemi olarak çalışabilir ve normal surround ses sesini de çalabilir.

Kulaklıklar için Dolby Atmos Nedir?

Dolby ayrıca Kulaklıklar için Dolby A tmos adlı bir teknoloji geliştiriyor. Standart Dolby Atm os sesinin aksine, Dolby At mos for Kulaklıklar, herhangi bir çift stereo kulaklıkla çalışır. Kulaklıklar için Dolby A tmos, kulaklıklar için bir sanal surround ses biçimidir.

Blizzard’ın Overwatch oyunu, Dolby Atmo s kulaklıklar için destek içerir. Ayrıca, Windows 10’a dahil edilmiştir, böylece herhangi bir PC oyununda kullanabilirsiniz, ancak bu özelliğin kilidini açmak için 15 $ ödemeniz gerekir.

Ev sineması dünyasında, her zaman yeni bir standart var, daha iyi ses ya da daha iyi bir görüntü istiyorsanız, ekstra para harcayacak bir şey var. Dolby Atmo s, ses deneyiminizi iyileştirmek için en yeni ve en iyi yollardan biridir.

Dolby Atmos