Instagram Müzik Ekleme

Instagram Müzik Ekleme

Instagram müzik ekleme özelliği sonunda Türkiye’de de kullanıma girdi. Çok uzun zamandan beri dünya üzerindeki pek çok Instagram kullanıcısı tarafından keyifle tercih edilen bu özelliğin Türkiye’ye gelmesi biraz zaman aldı.

Ülkemizde bulunan milyonlarca Instagram kullanıcısı sabırsızlıkla bu özelliği bekliyordu. Birkaç gün önce Türkiye’nin de hizmetine sunulan özelliği kullanmak oldukça basit. Artık bu bölgedeki kullanıcılar da müzik etiketi aracılığı ile hikayelerine diledikleri müziklerin eklemesini yapabilecek.

Instagram Müzik Nedir?

Instagram dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Instagram’ın içerisinde ise hikaye özelliği ise ilk kullanıma sunulduğu günden beri yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin bulunduğu bölgeye de gelen hikayede müzik özelliği de birçok kullanıcı tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar artık hikayelerinin arkasında istekleri müziklerin çalmasını sağlayabilecekler.

Hikaye bölümüne yapılan çoğu yenilik kullanıcılar tarafından beğeni ile kullanılmaktadır. Kısa bir süre önce aktif olmasına rağmen müzik özelliği şimdiye kadar ki tüm özelliklerden çok daha fazla beğenilmiş ve ilgi ile karşılanmıştır.

Paylaşılan hikayelerin arka planında kullanıcıların istediği müziklerin çalacak olması, hikayeleri daha çekici hale getirecektir. Müziklerin sayısı şu an için 1000’i geçkindir. Zamanla daha artacağı tahmin ediliyor.

Instagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Son güncelleme ile birlikte birçok kullanıcı “Instagram müzik ekleme nasıl yapılır?” sorusunun cevabını merak eder olmuştur. Bu özellik aracılığı ile hikayelerinize kolayca dilediğiniz müziği ekleyebilirsiniz. Yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Instagram anasayfasından hikayelerinizi eklediğiniz bölüme geçin.
  2. Yeni bir fotoğraf çekebilirsiniz ya da telefonunuzun galerisinden herhangi bir fotoğraf seçebilirsiniz.
  3. Hangi fotoğrafı kullanacağınıza karar verdikten sonra ekranı hafifçe aşağıdan yukarı kaydırın.
  4. Yukarı kaydırdıktan sonra karşınıza, hikayenize çeşitli eklemeler yapabileceğiniz bir ekran gelecektir.
  5. Buradan müzik olan eki seçebilirsiniz.
  6. Daha sonra karşınıza dilediğiniz müziğin aramasını yapabileceğiniz bir ekran gelecek.
  7. Arama işleminden sonra sonuç olarak çıkan şarkıyı seçerek hikayenize ekleme işlemini tamamlamış olursunuz.

Ayrıca isterseniz eklediğiniz şarkının sözlerine de hikayenizde yer vermeniz mümkündür. Fakat böyle bir şey istemezseniz de yalnızca müziği de ekleyebiliyorsunuz.

Instagram, Müzik Ekleme