Unity

Unity

Unity kişisel ve küçük şirketler için ücretsiz olarak kullanılabilen bir oyun geliştirme motorudur, sürekli gelişen ve gelişmeye devam edecek büyük bir projedir.

Unity

Birçok oyun şirketi bu oyun motorunu kullanmaktadır çünkü oldukça stabil çalışan bir oyun motorudur ve kendini bir çok büyük projede kanıtlamıştır örneğin The Forest isimli oyun bu oyun motorunda geliştirilmiştir.

Unity Kullanabilmek İçin Hangi Programlama Dilini Bilmek Gerekir?

Unity’de oyun geliştirmeye başlamak için öncelikle C# üzerinde en az ortalama düzeyde bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. C# syntax’ına alışkın değilseniz kısa sürede alışıp Unity’de oyun tasarlamaya başlayabilirsiniz ancak; yeteri kadar yazılım bilginiz yoksa Unity’de oyun geliştirmek sizin için çok zor olabilir. Sıfır yazılım bilgisi ile de oyun geliştirebilirsiniz oyun geliştirme alanında programlama öğrenmeniz biraz daha zor ve karmaşık olacağı için doğru değildir.

Gerekli yazılım bilgisini elde ettikten sonra Unity’nin resmi eğitim setlerini izleyebilirsiniz. Bu eğitim setlerinde oyunu tamamen baştan sonra tasarlanıyor ve tüm prefablar; modellemeler ve kodları kullanıcılar ile ücretsiz bir şekilde paylaşılıyor; ilk olarak Roll a Ball ile başlayabilirsiniz Unity’nin en fazla kullanılan komponenti olan RigidBody3D bileşenini anlamanız için çok yararlı olacaktır.

Unity’de Uzmanlaşmak?

Kendinizi daha fazla geliştirmek ve daha iyi oyunlar yapmak istiyorsanız; tüm yazılım ve tasarım dallarında olduğu gibi daha fazla proje geliştirmeli ve oyun platformu hakkında tüm detayları öğrenmelisiniz. Yaratıcılığınızı arttırmak istiyorsanız indie oyunlar oynayarak yaratıcılığınız arttırabilirsiniz, büyük yapımlar genelde hep aynı oyun mantığını kullanırken indie oyun geliştiriciler sürekli olarak farklı reçeteler ile farklı işler ortaya koymaktadırlar.

Unity