Ağ ve Kablolama Çözümleri

Ağ ve Kablolama Çözümleri

Network sistemi üzerinde kritik iş uygulamaları en uzun süre kullanılabilecek şekilde, Yapısal Kablolama sistemleri ile tasarlanır ve projeleri gerçekleştirilir.

Binanın tüm kontrol ve haberleşme sinyallerinin analog ve dijital olarak iletimi için yapılan tüm kablolama işlemleri, aktif ve pasif cihazları, Yapısal Kablolama sistemini oluştur.

Bina içinde enerji, data, ses, güvenlik sistemleri sinyallerinin düzgün şekilde iletimini sağlamak üzere yapılan ve bu sistemleri tek bir çatı altında toplayarak yönetebilmeye ve gerektiğinde genişletmeye imkan sağlayan bir altyapı çalışması Yapısal Kablolama işlemidir.

Yapısal Kablolama işleminde önemli nokta en doğru projelendirilmenin yapılması ve düzgün ekipmanların kullanılmasıdır. Düzgün kurulan bir altyapı ile, kurumların bu alandaki ihtiyaçları uzun bir süre boyunca karşılanabilir.

Ağ ve Kablolama Çözümleri

Bakır Kablolama Çözümleri

Data iletiminde kullanılan, performası mesafeye göre değişen Yapısal Kablolamadır.

Günümüzde ağ altyapıları organizasyonlar için birincil öncelikli yatırımlar arasına girmiş durumdadır. Öyle ki, tüm şirket haberleşmesi ve organizasyonel başarı ancak sorunsuz bir yerel alan ağ altyapısı ile yürütülebilir hale gelmiştir. Profesyonel BT yöneticileri, ağ altyapılarını oluştururken, kullanacakları çözümlerin ölçeklenebilir, esnek, güvenli ve yüksek performanslı olmasını, uzun süre sorunsuz çalışmasını ve ağ gelmişlerdir.

Point Teknoloji olarak bu alanda en profesyonel çözümleri sunmaktayız.

Fiber Kablolama Çözümleri

Bina içi ve dışında bulunan Singlemod veya Multimod alanlarında, 550 metre mesafeye kadar 1 Gigabit ve 10 Gigabit Ethernet yapısında geniş bir network oluşturmaya yarayan kablolama altyapısıdır.

Point Teknoloji, Fiber Optik Kablo altyapı projelerinizi anahtar teslimi olarak gerçekleştirmektedir. Fiber Optik Kablo altyapı ihtiyaçlarınız için, yerinde inceleme, projelendirme, kablo çekimi, fiber optik epoksi sonlandırma (fiber optic epoxy termination) – fiber optik füzyon sonlandırma (fiber optic fusion splice termination), fiber optik dB test, fiber optik OTDR test, fiber optik dB test raporlama – dökümantasyon, fiber optik OTDR test raporlama – dökümantasyon, ve fiber optik devreye alma hizmetlerimiz mevcuttur.

G-Pon (Gigabit Passive Optic Network) Altyapısı Çözümleri

Tek noktadan çok noktaya fiber optik bölücüler kullanılarak merkezdeki tek bir core üzerinden 8 ila 128 abone beslenmesini sağlayan bir ağ tipidir. PON sistem merkezde OLT ( Optical Line Terminal ) cihazı ile abone tarafında bulunan ONU ( Optical Network Unit ) lerden oluşur.

GPON IP tabanlı iletişim sistemleri için kullanılır. ATM ve GEM haberleşme protokollerini kullanır.2,5 Gbps bant hızı sağlayabilmektedir ve bu son kullanıcılar için yeterli bir bant genişliği anlamına gelir. Yükleme ve indirme için farklı dalga boyları kullanır bu uç noktada ve merkezdeki aktif cihazların özelliğine göre değişiklik göstermektedir.

Point Teknoloji olarak GPON altyapısının projelendirilmesi ve yapılandırılması konusunda en tecrübeli çalışanlarımızla siz müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Kabinet Düzenleme

A Kabinet Düzenleme Hizmetleri

B Kabinet Aktarım Hizmetleri

Point Teknoloji Uzmanlığı olan kabinet düzenleme, bizim için bir sanattır.

Zaman içersinde sistem odaları ve data kabinetleri kullanım yoğunluğuna bağlı olarak ilk kurulum şeklini kaybeder .
Bu durumda kabinetlerde bir çok aksaklık ve sıkıntılar oluşur.

Öyle ki patch kabloların takip edilemeyişi, panellerde etiket olmayışı, aktif cihaz ile server bağlantılarının uygun olmayan kablolar ile kuruluyor olması
Kuruluşların data iletişimini riske sokarak zaman zaman iletişim kesintilerine dahi yol açar. Kuruluşların değerli aktif cihaz ekipmanlarını data verilerini kısacası işletmelerin kalbini barındıran sistem odası ve kabinetlerinin kaderine terk edilmemesi sağlanmalıdır.

Kabinet veya sistem odalarında kablo karmaşasını ortadan kaldırmak için kabinet düzenleme çalışması yapılmalıdır .

Sistem Odası Düzenleme

Point Teknoloji uzman olduğu sunucu odaları, tasarımı, düzenlemesi, mevcut odaların iyileştirilmesi, konularında hizmet vermektedir.

Kurumsal IT sistemlerinin başarılı çalışması için, uluslar arası güvenlik standartlarında bilgi işlem odalarıdır. Kurumsal bilişişim alt yapısının güvenli ve kesintisiz çalışması için tasarlanan sistem odaları kurumların olmazsa olmaz merkezleridir.

Sistem odası düzenleme çalışması kapsamında ;

Sistem odasına yükseltilmiş döşeme oluşturmak

Sistem odası için gerekli bakır ve fiber optik data kablolaması

Sistem odası içerisinde ki kabinet ve çevre donanımlarının temizlenmesi ve bakımı

Elektrik, UPS ve telefon alt yapısı oluşturma

Mevcut sistem odasının yer değiştirmesi, taşınması ve ya yenilenmesi kapasitesinin yükseltilmesi çalışması.

Point Teknoloji teknik ekibince sağlanmaktadır.

Zaman içerisinde sistem odaları ve data kabinetleri kullanım yoğunluğuna bağlı olarak ilk kurulum şeklini kaybeder .

Bu durumda kabinetlerde bir çok aksaklık ve sıkıntılar oluşur.

Öyle ki patch kabloların takip edilemeyişi, panellerde etiket olmayışı, aktif cihaz ile server bağlantılarının uygun olmayan kablolar ile kuruluyor olması
Kuruluşların data iletişimini riske sokarak zaman zaman iletişim kesintilerine dahi yol açar. Kuruluşların değerli aktif cihaz ekipmanlarını data verilerini kısacası işletmelerin kalbini barındıran sistem odası ve kabinetlerinin kaderine terk edilmemesi sağlanmalıdır.

Kabinet veya sistem odalarında kablo karmaşasını ortadan kaldırmak için kabinet veya sistem odası düzenleme çalışması yapılmalıdır .