Vmware Sanallaştırma Çözümleri

Vmware Sanallaştırma Çözümleri
 

Vmware Sanallaştırma Çözümleri

BT Altyapınızı Sanallaştırın
Sanallaştırma; günümüzün X86 bilgisayarlarının çok sayıda işletim sistemi ve uygulamalarla çalışmasını mümkün kılarak; altyapınızı daha basit ve daha etkili hale getirmektedir. Uygulamalar daha hızlı dağıtılıyor, performans ve kullanılabilirlik artıyor ve operasyonlar otomatik hale geliyor; bu durum da BT alanında uygulamanın daha kolay ve sahip olmanın ve yönetmenin daha az maliyetli olmasıyla sonuçlanıyor.
VMware Sanallaştırma
Sektörün lider sanallaştırma ve bulut yönetimi platformu olan; Operations Management™ özellikli VMware® vSphere üzerine inşa edilmiş ve kendini kanıtlamış sanallaştırma çözümleri ile BT altyapınızı basitleştirin.
 
VMware sanallaştırması, hem planlanmış hem de planlanmamış kapalı kalma sürelerini azaltma yoluyla; gelir kaybını en aza indirerek sunucu birleştirme yoluyla yatırım giderlerini ve otomasyon yoluyla; işletme giderlerinizi azaltmanıza yardımcı olur.
 
 • Sunucu birleştirme ile enerji verimliliğini artırarak ve daha az donanıma ihtiyaç duyarak sermaye ve işletme maliyetlerini düşürün,
 • VMware® vCenter Site Recovery Manager™ ile iyileştirilmiş ve basitleştirilmiş olağanüstü durum kurtarma çözümlerini kullanarak, sanallaştırılmış altyapınız için iş sürekliliğini ve olağanüstü durum kurtarma özelliklerini geliştirin,
 • Veritabanları (Oracle Veri Tabanı, Microsoft SQL Server, SAP HANA, SAP Sybase) dahil Aşama 1 iş açısından kritik kurumsal uygulamalarını; iş uygulamalarını (SAP Business Suite, Microsoft Exchange, SQL Server, SharePoint, SAP); sanallaştırın ve en yüksek SLA’ları sunun ve üstün performans sergileyin,
 • Sanallaştırma yönetimi için VMware vRealize Operations kullanarak, ilke esaslı otomasyon olanağı elde edin; ve sıfır müdahaleli bir altyapı ile uyumluluk ve performans sağlayın,
 • Yazılım tanımlı veri merkezinin neden en iyi ve en etkili bulut altyapısı çözümü olduğunu öğrenin.
Sunucu Sanallaştırma
Günümüzün x86 sunucularının mimarisi, bu sunucuların bir defada sadece bir işletim sistemiyle çalışmasına olanak veriyor. Sunucu sanallaştırması; işletim sistemini ve uygulamaları fiziksel donanımdan ayırarak, x86 sunucuların geleneksel bire bir mimarisinin kilidini açıyor ve böylece daha düşük maliyetli; çevik ve basitleştirilmiş sunucu ortamına olanak sağlıyor. Çoklu işletim sistemleri sunucu sanallaştırmasını kullanarak; her biri arka plandaki sunucunun bilgi işlem kaynaklarına erişim elde eden sanal makineler olarak tek bir fiziksel sunucuda çalışabilirler.
 
Sunucu sanallaştırması, günümüzün x86 sunucularının potansiyelini açığa çıkarıyor. Çoğu sunucu, kapasitesinin yüzde 15’inden daha azında çalışıyor; bu, sadece oldukça verimsiz bir durum oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda sunucu dağınıklığı ve karmaşıklığını da beraberinde getiriyor.
 
VMware vSphere, aşağıdakileri sağlayan eksiksiz bir sunucu sanallaştırma platformu sunmaktadır:
 
 • Sunucu kaynaklarının yüzde 80 daha fazla kullanımı,
 • Sermaye ve işletim maliyetlerinde yüzde 50’ye varan kazanç,
 • 10:1 veya daha iyi sunucu birleşme oranı.
Ağ Sanallaştırması
Ağ sanallaştırma, yazılımdaki fiziksel bir ağın tümüyle yeniden üretimidir. Sanal ağlar, fiziksel bir ağ ile aynı özellikleri ve garantileri sunmakta ve ayrıca hem eski hem de yeni uygulamalar için hızlı tedarik, kesilmeyen dağıtım, otomatikleştirilmiş bakım ve destek gibi sanallaştırmaya özgü işletim faydaları ve donanım bağımsızlığı da sağlamaktadır.
 
Ağ sanallaştırma; bağlı iş yüklerine mantıksal bağlantı noktaları, anahtarlar, yönlendiriciler, güvenlik duvarları, yük dengeleyiciler, VPN’ler ve daha fazlası şeklinde mantıksal ağ oluşturma cihazları ve hizmetleri sunmaktadır. Uygulamalar, sanal ağ üzerinde, tümüyle fiziksel bir ağ üzerinde olduğu gibi çalışırlar.
VMware Ağ Sanallaştırma
Tümü VMware ağ sanallaştırma yazılımı tarafından desteklenen izleme, Qos ve güvenlik ile, daha yüksek seviyede işletim verimliliği ve becerisi, daha hızlı tedarik, sorun giderme ve klonlama sunan oldukça ölçeklenebilir bir ağ yapısı oluşturabilirsiniz.
 
VMware NSX, herhangi bir genel amaçlı IP ağ donanımının en üstüne yerleştirilen, sanal makineler için tam hizmet içeren, programlı ve mobil bir sanal ağ sunan, dünyanın lider ağ ve güvenlik sanallaştırma platformu olacaktır.
 
VMware NSX platformu, Nicira NVP ve VMware vCloud Ağ ve Güvenlik (vCNS) özelliklerinin en iyi yönlerini tek bir birleşik platformda bir araya getirmektedir. VMware NSX; mantıksal anahtarlar, yönlendiriciler, güvenlik duvarları, yük dengeleyiciler, VPN, QoS, izleme ve güvenlik dahil, basitleştirilmiş mantıksal ağ elemanları ve hizmetlerinden oluşan eksiksiz bir paket ortaya çıkarmaktadır.
Masaüstü Sanallaştırması
Yönetilen bir hizmet olarak dağıtılan masaüstü bilgisayarlar, değişen ihtiyaçlara ve olanaklara daha hızlı tepki verme imkanını size sunar. Şubelere, dış kaynaklardan ve yurt dışından sağlanan çalışanlara ve iPad ve Android tabletlerdeki mobil kullanıcılara hızlıca ve kolaylıkla dağıtılan sanallaştırılmış masaüstü bilgisayarlar ve uygulamalar yoluyla maliyetleri azaltabilir ve hizmetleri artırabilirsiniz.
 
VMware masaüstü bilgisayar çözümleri; maksimum çalışma süresi ve üretkenlik sağlamak üzere ölçeklenebilir, tutarlı, tümüyle güvenli ve oldukça erişilebilir özelliktedir.
 
 • Masaüstü bilgisayarları bir hizmet olarak sunarak dağıtımı ve yönetimi kolaylaştırın,
 • Performanstan ödün vermeden, evden çalışanlara ve geçici kullanıcılara uzaktan güvenli erişim sağlayın.
Uygulama Sanallaştırma
Şirketler; veri tabanları, ERP, CRM, e-posta, ortak çalışma, Java ara yazılımı, iş zekası ve diğer birçok alanda olduğu gibi, Aşama 1 grubundaki, hayati önem taşıyan iş uygulamalarının ve platformlarının çoğunu artan oranda sanallaştırıyorlar.
 
BT şirketleri, sanal ortamlarda bu Aşama 1 grubu  iş uygulamaları için gerekli QoS ve SLA seviyelerini korumak için, hem projenin sanallaştırma bileşenleri ve sanallaştırılmış iş uygulamalarının sağlam yönetimi ve izlenmesi konusuna hem de iş sürekliliği ve olağanüstü durum kurtarmaya yönelik kurumsal ilkelerin sürdürülmesi konusuna eşit şekilde odaklanmalıdır.
 
Bu sanallaştırılmış uygulamalar, açıkçası daha iyi çalışır ve yüksek kullanılabilirlik, olağanüstü durum kurtarma, hız ve esneklik ve aynı zamanda bulut hazırlığı sağlar. VMware vCloud Suite üzerine kurulu olan VMware Aşama 1 Uygulama Sanallaştırma ile, bir taraftan altyapınızı basitleştirirken, verimliliği en yüksek seviyeye çıkarırken ve maliyetli aşırı tedariki ortadan kaldırırken, diğer taraftan da sunulan BT hizmetlerinin kalitesini artırabilirsiniz.
Depolama Sanallaştırması
Depolama sanallaştırma; ilaveten bir depolama donanımının satın alınmasını gerektirmeden, performans ve alan verimliliğinde iyileştirmeler sunması gereken yazılım tanımlı depolama katmanının bir parçasıdır.
 
Hızlı tedariki mümkün kılmalıdır, böylece yüksek performanslı, alan bakımından verimli bir depolama işlemi, bugün bir sanal makinenin gerçekleştirebildiği kadar hızlı gerçekleştirilebilir. Sanal ortamlarda daha çok depolama yönetimi görevi üstlenen sanal idareciler için sezgisel bir sanal makine odaklı depolama yönetimi modeli sunmalıdır. Ayrıca, iyi bilinen, doğal iş akışlarını dengelemek için hiper yönetici platformu ile entegre olmalıdır.
 
VMware depolama sanallaştırma; fiziksel depolama kaynaklarının sanallaştırma dağılımında ele alınması, yönetilmesi ve en uygun hale getirilmesi için soyutlama katmanı sağlayan bir özellikler kombinasyonudur.
 
Depolama sanallaştırma teknolojisi, kurumunuza aşağıdakileri yapabilme becerisi kazandırarak, sanal altyapınız için depolama kaynaklarını yönetmenin öncelikle daha iyi bir yolunu sağlar:
 
 • Depolama kaynağı kullanımını ve esnekliğini büyük ölçüde geliştirme,
 • Depolama topolojisinden bağımsız olarak, işletim sistemi düzeltme eki ve sürücü gerekliliklerini basitleştirme,
 • Uygulama çalışma süresini artırma ve günlük işlemleri basitleştirme,
 • Mevcut depolama altyapınızı dengeleme ve tamamlama.

Point Teknoloji çözümlerinin arasında bulunan VMware hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için hemen iletişime geçin..