Google Home

Google Home

Google Home, akıllı ev aletleri için üretilmiş, bu cihazları uzaktan yönetmenizi sağlayan bir yazılım. Hayatın pek çok alanında etkili ve işe yarar çözümler sunan Google‘ın ev için tasarladığı bu uygulama; hem ücretsiz hem de kullanım kolaylığı sağlıyor. Son derece basit ara yüzü ile yapmak istediklerini çok kısa sürede halledebiliyorsunuz.

Google Home

Google‘ın ücretsiz olarak kullanabildiğiniz Home uygulaması için sadece bir Gmail hesabınızın olması yeterli. Hesap bilgilerinizle uygulamaya giriş yaptıktan hemen sonra kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Android ve iOS işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışan uygulama yapabildiklerinin yanında oldukça düşük bir ROM alanına ihtiyaç duyuyor.

Peki Google Home ile evinizde bulunan hangi aletleri kontrol edebiliyorsunuz? Bu oldukça geniş bir yelpazeyi kapsıyor aslında. Evinizde, uzaktan kontrol özelliği olan her türlü cihazınızı Home ile kontrol edip yönetebilirsiniz. Evinizde hareketli kamera sisteminiz var ise kameraları istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz mesela. Açıları değiştirip kayıt özelliklerine müdahale edebilirsiniz.

Trafikte bunalmış bir şekilde ilerlerken, evinize gittiğinizde kahve içmek isterseniz, kahve makinenize bağlanıp sizin evde olacağınız saatte kahveyi hazır etmesini sağlayabilirsiniz. Veya havanın soğuduğunu fark ettiyseniz kombinizi açabilir, sıcak havalarda ise klimanızın ayarını yükseltebilirsiniz.

Bu tip özellikleri pek çok yerde görmüş ya da okumuş olabilirsiniz. Home uygulaması, akıllı cihazların hepsini birden kontrol etmenize olanak sağlıyor. Wi-fi ile çalışan uygulama ile evinizdeki tüm cihazlar sizin verdiğiniz komutlar üzerinden ve size özel çalışıyor. Yani evler Home ile akıllı hale geliyor.

Geleceğin en önemli ve insan hayatını kolaylaştıracak teknolojilerinden birini şimdiden kullanmak hepimizin avantajına. Ama bunu yapabilmek için de az önce söylediğimiz gibi evdeki cihazlarınızın uzaktan erişime izin verebilir özelliğe sahip olması gerekiyor.

Şu an pek ileri durumda olmasa da zamanla ev aletlerimizin bu yönde evrileceği bir gerçek. Bu durumda da Google Home bize büyük kolaylık sağlıyor ve sağlamaya devam edecek.

Ebeveyn kontrolünün de bulunduğu uygulamada pek çok özelliğin yanında çocuklarınız internette geçirdiği zamanı da sınırlayabilir, olası tehdit ve problemlerden koruyabilirsiniz.

Zaman ilerledikçe Google‘ın bize katacakları ortada. Google Home ise bunun en önemli kanıtlarından.

Akıllı Ev, Android, Google Home, iOS, Uzaktan Kontrol