Microsoft OneNote

Microsoft OneNote

Microsoft OneNote, Office 365 ile birlikte not düzenlemek için kullanılabilen bir uygulamadır. OneNote, not almak için kullanılan Evernote veya Dropbox Paper’a benzer bir Microsoft Office uygulamasıdır. OneNote, bir not defteri belgesinde çok sayıda bölüm, sınırsız sayfa ve farklı konular için not defterleri oluşturabilirsiniz. Şimdi Microsoft OneNote Nedir Ne İşe Yarar? konusunu daha geniş bir şekilide ele alalım.

Microsoft OneNote Nedir Ne İşe Yarar?

Microsoft OneNote, Evernote ve Dropbox Paper gibi uygulamalara benzer şekilde, metin ve görüntüleri kendinize özel olarak saklayabileceğiniz veya başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir platformdur. OneNote uygulaması üzerinde, kalemle yazabilir, çizim, fotoğraf ve bağlantı ekleyebilimeniz yanında daha birçok özellikten faydalanabilirsiniz. OneNote, Word, Excel ve PowerPoint gibi programlarla birlikte Microsoft Office Suite’in bir parçasıdır.

Microsoft OneNote Özellikleri Nelerdir?

Microsoft OneNote özellikleri oldukca fazladır. Kullandıkca keşfedebileceğiniz bir uygulamadır. OneNote ile not defteri belgesi oluşturduktan sonra Microsoft Word kelime işlemci gibi, yazı yazabilirsiniz. OneNote ekranın üst şeridinde Word benzeri kullanabileceğiniz araçları vardır. Ayrıca notları düzenlemek ve resim, fotoğraf, ses ve video eklemek için tablolar oluşturabilirsiniz. Uygulama ayrıca kullanıcılara web tarayıcılarından bağlantı oluşturma veya URL’leri ekleme olanağı da sağlar.

OneNote’u bir tablette veya ekran kalemi olan bir bilgisayarda kullanıyorsanız, ayrıca el ile not yazabilir ve çizebiirsiniz. Tekrar Oynat adlı bir özellik, oluşturduğunuz br not sayfasında bir animasyon oynatmanıza olanak tanır. Bu özellik, sınıfta veya sunum yapmak için kullanabileceğiniz harika bir araçtır.

OneNote, yazdığınız notları kendiniz için özel olarak saklayabileceğiniz gibi başkalarıyla ve farklı cihazlarda paylaşabileceğiniz çok yönlü bir araçtır. OneNote depolama işlemini OneDrive bulut depolamaya yapabilirsiniz. OneNote’u Microsoft Office hesabınıza bağlı telefon, tablet, PC veya dizüstü bilgisayar olsun herhangi bir cihazda açabilirsiniz. OneNote uygulamanızı Microsoft hesabınızla ile açtığınız sürece cihazlar arası senkronize olur.

Microsoft, OneNote