Steam Ayarları

Steam Ayarları – 1

Steam, PC oyunlarının yüzü ve Valve firmasının yeni bir oyun çıkarmamasının nedenidir. Steam popüler bir çevrimiçi perakende satış noktası haline geldi.

Steam Ayarları

Steam, sadece bir mağazadan çok daha fazlası. Masaüstü oyunlardan, kütüphanenizi düzenleme, oyun oturumunuzu bir izleyiciye aktarma ve diğer steam kullanıcılarıyla sohbet etme gibi birçok şeyi yapmanıza olanak tanıyor. Kısacası, Steam’de çok şey var, ancak daha çekici ve kullanışlı unsurlarının çoğu yeni gelenler ve uzun süreli kullanıcılar tarafından fark edilemeyebilir.

Hesabınızı Steam Guard ile Güvence Altına Alın

Güvenlik önemlidir. Şifreyi, fazladan bir güvenlik katmanı ile takviye etmelisiniz. Steam Guard hesabınızda etkinleştirildiğinde, hesabınızı tanınmayan bir cihazda doğrulamak için özel bir erişim kodu sağlamanız gerekir. Steam Guard ayarlarınıza bağlı olarak, özel kodla bir e-posta alacaksınız ya da akıllı telefonunuzdaki Steam Mobile uygulamasından alabileceksiniz. Steam’i açtıktan sonra sol üst köşede Steam > Ayarlar > Hesap > Steam Guard Hesap Güvenliğini Yönet‘i ziyaret ederek etkinleştirin.

Oyun Kütüphanesini Yönetin

Varsayılan olarak, Steam oyunlarınızı alfabetik sırada, dikey olarak sıralanmış bir listede görüntüler. Eğer çok oyuna sahip değilseniz, yönetime ihtiyacınız yok, ama 50 civarında oyuna sahipseniz, düzenleme gerektirir.

Kütüphane’ye giderek oyunun adını sağ tıklayıp Kategorileri Ayarla‘ya tıklayarak, dijital koleksiyonunuzu organize etmek için kategoriler oluşturabilirsiniz (örneğin, Dövüş Oyunları veya RPG’ler). Oluşturulan bir kategoriye oyun eklemek için aynı menü yolunda ilerleyin ve sonunda geçerli kategoriyi kontrol edin

Ayrıca, en çok sevdiğiniz oyunlara kolayca erişmek istiyorsanız, bir başlığı sağ tıklayın ve ardından sevdiğiniz oyunları kitaplığınızın en üstüne taşıyan Favorilere Ekle‘yi seçin.

Kütüphanenize Steam Mağazasında Olmayan Oyun Ekleme

Bazen oynamak istediğiniz oyunlar Steam Mağazasında olmayabilir. Star Wars: Battlefront II veya başka bir PC oyunu yapabilirsiniz, arayüzün sol alt köşesindeki Oyun Ekle seçeneğini tıklayıp Oyun Kısayolu Ekle‘yi seçerek bilgisayarınızdaki yüklü oyun ve programlar listelenir. Bundan sonra, istediğini oyun kısayolunu seçin ve alt kısımda Seçilen Programları Ekle‘yi tıklayın.

Geniş Ekran Modu

Valve’in Steam’i eğlence merkezinizin bir parçası haline getirme arzusu, şirketin büyük ekranlı monitörler ve televizyonlar için kullanılmak üzere tasarlanmış daha büyük bir arayüz olan Geniş Ekran Mode‘u oluşturmasıyla sonuçlandı. Sol üst köşede Görünüm> Geniş Ekran‘nı tıklatarak etkinleştirilen bu arabirim, oyun kitaplığınızı, Steam Mağazasını, topluluk mesaj panolarını ve sohbet istemcisini bir gamepad, fare veya Steam kullanarak gezebilmenizi sağlar. Görsel olarak hoş bir görüntü verir. Geniş ekrandan çıkmak için sağ üst taraftaki Kapat işaretini tıklayıp Geniş ekran’dan çık diyerek çıkabilirsiniz.

 

Ayarlar, Steam